Objevte svoji krásu s Glamour a Budoir fotografií

glamour a budoir foto žen v brně
Děkuji, že investujete čas do sebe a rozhodla jste se pro Glamour nebo Budoir focení. A pokud jste se ještě nerozhodla, pojďte to zkusit.
Co je to vlastně Glamour a co Budoir? Co charakterizuje tyto fotografické žánry a jaký je mezi nimi rozdíl? Než se podíváme co na sebe a jak focení probíhá, pojďme si tyto dva pojmy ujasnit.
Glamour…z angl. půvab. Fotografie tedy má vystihnout váš půvab, šarm, krásu a přitažlivost vašeho těla. A věřte, že každá z nás má “něco”. Je moderní, luxusní, nežný a vyzývavý současně. Ne však laciný.
Budoir je odvozen z francouzského slova bouder-trucovat, používá se v architektuře jako označení části ložnice, nebo smaostatné místnosti vedle ložnice, sloužíla k převlékání, úpravě a dalším ženským záležitostem. Zkrácené můžeme říct dámský pokoj. Budoir focení je starší než Pin-Up, sahá daleko do historie, v dobách kdy vznikal zájem zachytit ženskou krásu. Je také označován jako intimní foto. Fotografiím stejně jako v glamouru vévodí ženské tělo, smyslnost, půvab a luxus současně s něžnou formou fotografie. Na fotografiích je čssto zachycen nábytek dámského pokoje, fotí se tedy v ložnicích, hotelových pokojích, ale i ateliérech a u vás doma.
Vhodné oblečení, make-up, póza, světlo, úhel pohledu. Spojíme tyhle a pár dalších faktorů. Mnohokrát a v podstatě od každé příchozí klientky jsem slyšela: nejsem fotogenická, jsem tlustá, mám celulitidu, neumím se tvářit, mám škaredý zuby, velký nos, neumím se smát, mám krátké nohy, velké břicho, špeky všude a vůbec nevím co před objektivem dělat. Našla jste se někde? Slyšíte sebe sama? Pak si otevřete moji galerii na webových stránkách. Tam všechny tyhle ženy uvidíte. Ale ne takové, jaké se ony sebe popisují. Tak vidíme pouze samy sebe. Naše okolí nás vidí jinak, a to uvidíte na svých fotografiích. Povedu vás na cestě za vaší vysněnou fotografií.
Jak se připravit?
Nebojte se přijet ke mě s kufrem. Šaty, halenky, vše co se mačká pověste na ramínko. Složené v kufru a zmačkané se nedá na foto použít. Večer jdetě brzy spát, jezte naposledy kolem 6 hodiny, hodně přes den pijte. Pokožku můžete připravit pro sametový vzhled tím, že ji zahrnete večerní péčí: peeling a hydratace ji prospějí. Na focení přijďte v pohodlném oblečení, pokud možno bez podprsenky a uplých kalhot. Nebo alespoň volte něco takového, co vám nezanechá na kůži otisky po několik hodin. Věnujte pozornost manikuře a pedikuře. Hydratujte své rty, použijte kvalitní hydrataci nebo váš oblíbený olejíček. Pokud nemáte doma masku na rty, poslouží vám provizorně kartáček na zuby, kterým odstraníte odumřelé buňky a oschlé části rtů. Uvolněte se a snite o těch svých nejkrásnějších fotkách. Protože právě takové budou. Protože taková jste vy.
Čím naplnit kufr?
Mrkněte ještě jednou do galerie na stylingy, od toho se budou odvíjet vaše kombinace. Zkuste si udělat představu, jak by měla vaše fotografie vypadat. Popřemýšlejte, aby se k sobě věci hodily, většinou přinesete spoustu svršků a nemáme k tomu žádné leginy, kalhoty, džíny, sukně… a aby se také hodily stylově a střihově.
Dobře vypadají over size svetry, k těm už nic nepotřebujeme, pro plnější postavy vršky s dlouhým rukávem a volnější přes břicho, pro štíhlejší, jsou hezká body, sety spodního prádla… dá se čarovat také s doplňky, rukavice, lodičky či střevíce, nejlépe na vysokém podpatku, šátky a pleteniny, vhodné jsou též lehké materiály, co se týká doplňků, tak čím masivnější tím lepší, drobná bižuterie na fotce nevynikne. Spoustu z těchto věcí mám k dispozici pro vás na půjčení v ateliéru.
Rozhodně doporučuji vzít šaty, plesové či koktejlky, pouzdrové či rozevláté letní. A když jste brouzdala galerií, napadlo vás vzít si něco co máte rádi, co je váš koníček, sport.. golfové hole, rukavičky, jezdecké sako, helma, nebo westernový klobouk … .To jsou nevšední věci, pro mě velmi inspirující.
No a pokud si přece jen nebudete se stylingem vědět rady, ráda vám pomohu. Nebo využijte půjčení. Co bude v termínu vašeho focení k dispozici se domluvíme předem.
Fotomake-up
Přijďte odlíčená s umytými vlasy, nebo před focením navštivte kadeřníka. Fotografie, na kterých budete svůdná, žena, po které leckterý muž touží, krásná tak, jak vás vidí okolí, budou vaše. Sebevědomí, které vám fotografie přinesou oceníte, jak doma, tak v zaměstnání. A navíc si focení velmi užijete.
Doluvíme se kde budeme fotit a od toho se bude odvíjet další domluva. Pokud si chcete užít focení s kamarádkami, není problém. Zážitek bude dvojnásobný. Nebo trojnásobný 😉.
Těším se na Vaši krásu … Iveta Solařová