Výběr fotoaparátu do rodiny

jak vybrat fotoaparát

Často se ptáte, jaký bych vám doporučila fotoaparát do rodiny.

Když byla dcera krátce po narození rozhodla jsem se pořídit si kompaktní fotoaparát. Jednoznačně z důvodu jeho velikosti. Nosit miminko, tašku s jeho potřebami, tašku nebo kabelku s věcmi potřebnými pro sebe a k tomu všemu přidat brašnu se zrcadlovkou bylo pro mě moc. Tahat se mi s velkým těžkým foťákem nechtělo. Chodili jsme často s dcerou do přírody, jen tak na procházky poznávat to základní – přírodu. Nosila jsem ji v šátku, později v nosítku. Dcera nenosila plínky – praktikovali jsme z větší části bezplenkovou metodu, takže na výlet do přírody po čas kojení s sebou pár ubrousků, pro mě voda… a fotoaparát. Žádné plínky, příkrmy, nic. Svoboda bez zavazadel. Na focení jsem používala telefon, ale i když kvalita snímků v telefonu vypadá nádherně, při importu do počítače už to není ono.  Hledala jsem co nejmenší kompakt – jen tak do kapsy, nebo který strčím za šátek nebo do nosítka – a požadavky byly zejména světelnost a rychlá závěrka. U starého se mi mockrát stalo, že jsem stiskla spoušť a než foťák pořídil fotku, tak „ten okamžik“ byl pryč. No a u mě teda také rozhodovala barva 🙂 Ale skutečně až na posledním místě. Kompakt mi velmi dobře posloužil i na dovolených, vždy připraven v kabelce nebo v kapse. Máme zachycených spoustu nádherných okamžiků.

Možná máte stejné, možná jiné požadavky. Článek by vám mohl pomoci. V testu časopis dTest uvádí i rychlost závěrky – tento parametr není běžně uváděn.

Každý chceme od fotoaparátu něco jiného. Kolik je takových, kteří mají super zdrcadlovku, ale nechce se jim nosit, nebo využívají pouze režim „zelený“ – tedy plná automatika. Stanovte si priority a zkuste si říct, co opravdu očekáváte a jak budete foťák používat, kdy a kam jej chcete nosit.

Kdo uvažujete o novém fotoaparátu, přeji dobrý výběr.

https://www.dtest.cz/clanek…/jak-vybrat-digitalni-fotoaparat